Senarai Blogger Sabahan Yang Korang Wajib Follow

Assalamualaikum
Bismillah

Sepanjang aku berblog dari tahun 2015, dah ramai kenalan blogger yang aku jumpa. Semuanya datang dari pelbagai Negeri. Selama 8 tahun berblog, ada yang dulu aktif sekarang dah tak aktif. Ada yang kekal aktif sehingga kini.

Ada juga yang dah beralih ke medium seperti Tik Tok dan Instagram mengikut perkembangan semasa. Banyak sangat perubahan dalam dunia blog.

Dulu tulis sebagai diari. Sekarang ada yang masih menggunakan blog untuk perkongsian peribadi. Cuma lebih berinfomasi. 

Kadang rindu dengan dunia internet dulu-dulu. Medium yang hanya digunakan untuk menyebarkan infomasi bukan penuh dengan cerita sensasi dan fitnah. Atau mungkin dulu aku kurang terdedah dengan dunia maya seperti sekarang. 

sabahan blogger

Kredit untuk Eca untuk Tagline Komuniti Sabahan Blogger dan Rahmad untuk Logo Rasmi Sabahan Blogger.

Setelah sekian lama, aku nak update balik senarai Blogger Sabahan yang masih aktif. Ada beberapa blogger yang aku tengok dah tak aktif. 

Senarai Blogger Sabahan Yang Korang Wajib Follow

  • Sii Nurul - https://www.siinurul.com/
  • Mia Kassim - http://www.miakassim.com/
  • Unni Anje - http://unnianje.blogspot.com/
  • Rahmad Bah - https://www.rahmadbah.com/
  • Uzu's Journal - https://www.uzujournal.com/
  • Kaellaaaa - https://thekaellaaaa.blogspot.com/
  • Ms Velentine - http://msvelentine.blogspot.com/
  • Mrs Pip - https://www.mrspip.com/
  • Liza Izara - https://www.lizaizara.com/
  • Opzzpinky - https://opzzpinky.my/
  • Ecadwinkyasha - https://www.ecadwinkyasha.com/
  • Asha Lya - http://blogashalya.blogspot.com/
  • Sweet Red Cherry - http://dapurjirankuberasap.blogspot.com/
  • Yatie Owner - http://www.yatieowner.com/
  • NN Izati - https://nnizati.blogspot.com/
  • Fiqa Story - https://www.mommyfiqa.com/
  • Nour Adieb - https://nourayuadieb.blogspot.com/
  • Etuza - https://madey09.blogspot.com/
  • Elih Japahar - https://elihjapahar.net/
  • Ini Kisah Tia - https://inikisahtia.blogspot.com/
  • Dayve Rampas - https://dayverampas.com/
  • Syuzah Saidil - https://syusaidil.blogspot.com/
  • CLA Travel - https://www.cla-travel.asia/
  • Adi Channel - https://www.adichannel.com/

Sekiranya korang blogger yang berasal dari Sabah, bolehlah komen dan tinggalkan link blog. Nanti aku update di senarai ini.